64_KRAKOWSKI_FESTIWAL_FILMOWY_DZIEŃ_5

Drogie Odbiorczynie! Drodzy Odbiorcy! Uwierzycie, że jesteśmy już w połowie festiwalu?
Za nami ceremonie wręczenia Smoka Smoków dla bohaterów naszych tegorocznych retrospektyw: Jacka Petryckiego oraz Godfreya Reggio. Spotkanie z Ana Blandianą, obchody 75-lecia Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi oraz wiele inspirujących spotkań po seansach z twórczyniami, twórcami i naszą niezawodną i najwspanialszą publicznością! A to i tak zaledwie ułamek z tych cudowności, które w ostatnich dniach się u nas wydarzają!

Jeżeli nie masz pomysłu, jak zaplanować sobie jutrzejszy WOLNY_CZWARTEK, poniżej mała ściąga, co zobaczyć piątego dnia festiwalu.

NAJWAŻNIEJSZE_WYDARZENIA_DNIA

Światowa premiera filmu “Rok z życia kraju?”, reż. Tomasz Wolski (Kino Kijów, 19:45 +Q&A)

Stan wojenny, wprowadzony w Polsce 13 grudnia 1981 roku, wymierzony był w ruch „Solidarność”, ale miał też inne oblicza. Korzystając wyłącznie z materiałów archiwalnych, film zagląda za kulisy tamtych wydarzeń. Podważa zmitologizowany obraz polskiego społeczeństwa jako ofiary systemu.

Po seansie zapraszamy na Q&A z twórcami dokumentu!

NIE_PRZEGAP

Szkoła, świat. Pokaz specjalny interaktywnego dokumentu Igi Łapińskiej (11:00, Kijów Studio. Wstęp wolny)

Sławek biega po polach z wykrywaczem metalu. Adam krzywą sztangą bije rekord Europy. Marzena w oborze siedzi na Facebooku. Do szkoły chodzą już tylko krowy. Gdzie? W Chlebiotkach. Polska wieś. 60 mieszkańców. Domy obsadzone tujami. Wieczorem wszyscy siedzą w Internecie. I każdy za czymś tęskni. „Szkoła, świat” to interaktywny dokument, oparty na obserwacji, irytacji i miłości. Każdemu z 8 bohaterów poświęcono inny rozdział. Reżyserka wychowała się w Chlebiotkach. Wróciła po latach. Co znalazła? 

Światowa premiera filmu: “Wszystko ma żyć”, reż. Tetiana Dorodnitsyna, Andrii Lytvynenko (Kino ASP, godz. 19:00+Q&A)

Anna już od najmłodszych lat kochała zwierzęta – uczyła biologii w szkole, pracowała w zoo. Jako kobieta szybko zrozumiała, że musi być silna, także fizycznie. W ten sposób w wieku 40 lat rozpoczęła karierę jako trójboistka siłowa i wkrótce została wielokrotną mistrzynią świata i najsilniejszą kobietą na świecie. Wykorzystując potęgę mediów społecznościowych, prowadziła kampanię na rzecz praw zwierząt, zakładała schroniska, szukała nowych rodzin dla dziesiątek bezpańskich psów i kotów. Kiedy w 2022 roku zaczęła się pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę, Anna ruszyła na pomoc rannym i porzuconym zwierzętom.

“1489”, reż. Shoghakat Vardanyan (Kino Mikro, 18:00+ Q&A)

Tytuł filmu to numer, jakim oznaczono zaginionego w akcji armeńskiego żołnierza walczącego z Azerami o Górski Karabach w 2020 roku. Podczas gdy rodzina próbuje odnaleźć ciało studenta, jego siostra za pomocą smartfona rejestruje proces poszukiwań i emocje, jakie im towarzyszą. Czy badania DNA potwierdzą, że znalezione kości to szczątki Soghomona? Poprzez wystudiowane kadry mamy wgląd w sytuację wyjątkowo intymną, kiedy filmowanie staje się zarazem głębokim współodczuwaniem. Przed nami kameralny, kręcony intuicyjnie eksperyment, którego kulminacja nikogo nie pozostawi obojętnym

 “Monogamia”, reż. Ohad Milstein (Kino Mikro, godz. 20:00+Q&A)

Na różnych etapach życia fizyczna bliskość oznacza coś innego, ale jej brak może być równie dotkliwy. Reżyser obserwuje swoich wiekowych rodziców, których związek dawno temu się wypalił, co matka próbuje zrekompensować sobie coraz bardziej ryzykownym zakupoholizmem. Syn inicjuje psychodramę z ich udziałem, a jednocześnie testuje własny związek, który także zaczyna popadać w rutynę. Hybrydowy, autotematyczny i w dużej mierze autoironiczny dokument stawia pytanie, czy monogamia w dzisiejszych czasach nadal jest najlepszą formą związku dwojga ludzi.

Pokaz seansu “Syn Mułły”, reż. Nahid Persson (17:00, Kino Kijów + Q&A)

Ruhollah Zam, represjonowany dziennikarz z Teheranu, był zmuszony wyjechać z rodziną do Francji, lecz nawet tu musi żyć w konspiracji. Reżyserka towarzyszy mu podczas zdalnej pracy i w codziennym strachu. Okazuje się, że międzynarodowa sieć aktywistów jest infiltrowana przez irański reżym.

WAŻNA INFORMACJA: Niestety z przyczyn od nas niezależnych nie odbędzie się jutrzejsza premiera książki “Andrzej Wajda. Notesy”.

Główni organizatorzy wydarzenia poinformują o nowej dacie premiery,

WARTO_ZOBACZYĆ

11:00, Kino Pod Baranami, Putin’s Playground?”, reż. Konrad Szołajski 
12:00, Kino Paradox, “Haker”, dir. Poul Berg
12:30, Kino Mikro, “Dziedzictwo”, reż. Matt Moyer
14:30, Kino Pod Baranami, “Kielich. O synach i córkach”, reż. Catalina Tesar (+ Q&A)
15:00, Kino Kijów, “Przechwycone”, reż. Oksana Karpovych
17:00, Kino Paradox, Isaac Asimov, wiadomość w przyszłość”, reż. Mathias Théry
18:30, Kino Agrafka, “Kwiaty Ukrainy”, reż. Adelina Borets (+Q&A)
18:30, Kino Pod Baranami, “Jesteś tu”?, reż. Xawery Deskur | “Koka”, reż. Aliaksandr Tsymbaliuk (+ Q&A)
19:30, Kino Sfinks, Ewangelia według Ciretty”, reż. Caroline von der Tann
20:00, Kino Paradox, Termodielektryk”, reż. Ana Costa Ribeiro
21:00, Kino Agrafka, “Goście”, reż. Godfrey Reggio
21:00, Kino ASP, “Obczyzna”, reż. Piotr Wysocki
21:00, Kino Pod Baranami, Ouvidor”, reż. Matias Borgström

ZOBACZ_CAŁY_PROGRAM
ZOBACZ_FESTIWALOWE_ZWIASTUNY

Na stronie festiwalu znajdziecie listę wszystkich spotkań i Q&A.

Na naszej stronie jest również mapa najważniejszych miejsc festiwalowych oraz lista partnerskich kawiarni i restauracji. Przypominamy o możliwości uzyskania zniżki z Akredytacją, należy ją okazać przed złożeniem zamówienia.
Do dzielenia się wrażeniami zapraszamy na naszą facebookową grupę.

Przypominamy o możliwości głosowania na najlepsze filmy. W plebiscycie biorą udział wszystkie filmy zakwalifikowane do konkursów 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Zachęcamy do pobierania biletów zerowych przed seansami. Bezpłatne bilety pobierać można na stronie po zalogowaniu się do My KFF. Wystarczy wejść do zakładki „Program” i korzystając z filtrów wyszukać interesujący nas film. Bezpłatne bilety można również odbierać w kasach kin po okazaniu akredytacji najpóźniej 15  minut przed rozpoczęciem seansu.

Program seansów i wydarzeń towarzyszących | Program wydarzeń KFF Industry.

Kategoria: News.
Tag: / .

Aktualności

38 z 1102