64_KRAKOWSKI_FESTIWAL_FILMOWY_DZIEŃ_6

Drodzy, Drogie! Skoro piątek to piękny weekendu początek, więc nie ma innej opcji, jak rozpocząć wolne dni i wziąć udział w pokazach filmowych, które dla Was zaplanowałyśmy i zaplanowaliśmy.

Jeżeli nadal zastanawiacie się, jak rozpocząć weekend, a zarazem szósty dzień festiwalu, poniżej mała ściąga.

NAJWAŻNIEJSZE_WYDARZENIA_DNIA

Pokaz filmu “Drzewa milczą”, reż. Agnieszka Zwiefka (Kino Kijów, godz. 19:00 +Q&A)

Runa, 16-letnia Kurdyjka, uciekła z Iraku przed atakami ISIS i wraz z rodziną utknęła na polsko-białoruskiej granicy. W końcu udało jej się dotrzeć do Polski, musiała jednak dorosnąć w przyspieszonym tempie. Poznajemy ją bliżej za sprawą animowanych rysunków jej autorstwa.

Po seansie zapraszamy na Q&A z twórcami dokumentu!

NIE_PRZEGAP

Pokaz filmu “Mocny człowiek”, reż. Henryk Szaro (Polska 1929, 88’) z muzyką na żywo Piotra Orzechowskiego i Kuby Więcka

Krakowski Festiwal Filmowy we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym zaprasza na pokaz polskiego filmu niemego Mocny człowiek z muzyką na żywo. Film zaprezentowany zostanie z taśmy 35mm pochodzącej z archiwum FINA.
Film Henryka Szaro to adaptacja powieści Stanisława Przybyszewskiego, formalnie nawiązująca do niemieckiego ekspresjonizmu. Ten psychologiczny dramat ukazujący kolejne etapy moralnego upadku artysty, przez niemal 70 lat uważany za zaginiony, to jeden z ostatnich polskich filmów epoki kina niemego. Na żywo do filmu zagrają Piotr Orzechowski i Kuba Więcek. Partnerem pokazu jest Festiwal Filmu Niemego w Krakowie.

Partner: Festiwal Filmu Niemego, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Wstęp biletowany

* Bilety można zakupić również poprzez stronę Kina Pod Baranami

“Zdrada”, reż. Clive Gordon (Kino Kijów, 18:00)

31 grudnia 1994 roku 3500 ludzi z rosyjskiej Brygady Majkopskiego zostało wysłanych do ataku na Grozny. Zniknęli bez śladu. „Zdrada” opowiada o podróży ich matek w poszukiwaniu swoich synów, podróży, która prowadzi je na linię frontu przez terytorium Czeczenii. Opuszczone przez rosyjskie władze, które skupiają się wyłącznie na ukrywaniu rozmiarów porażki, pokładają nadzieję w Kossovie, byłym rosyjskim pułkowniku, który stara się zorganizować wymianę jeńców. Za zdjęcia do filmu Jacek Petrycki otrzymał nagrodę BAFTA Brytyjskiej Akademii Filmowej.

“Nice Ladies”, reż. Mariia Ponomarova (Kino Pod Baranami, godz. 19:30)

Wraz z eskalacją rosyjskiej wojny na Ukrainie, pozornie nierozerwalna więź tętniącego życiem zespołu cheerleaderek składającego się z ponad 50-letnich kobiet zwanego „Nice Ladies”, staje pod znakiem zapytania. Stają one przed trudnym wyborem: zostać w kraju, czy wyjechać? Główna członkini zespołu, Sveta, ucieka z rodziną do Holandii, podczas gdy liderka Valia i trenerka Nadia zostają w wielokrotnie bombardowanym Charkowie. Rozdarte między sobą, kobiety starają się utrzymać kontakt, aby zachować zdrowy rozsądek pośród wojennego terroru. Czy zespół będzie w stanie się zjednoczyć, ocalić swoją siostrzaną wspólnotę i znaleźć wspólny język w obliczu pojawiających się blizn wojennych?

Premiera Międzynarodowa filmu “Joana Mallwitz – we własnym tempie”, reż. Günter Atteln (Kino Pod Baranami, 19:30 +Q&A)

Tytułowa bohaterka mówi, że najważniejsze to mieć dobry zespół – zarówno w rodzinie, jak i w pracy. Zwłaszcza, kiedy dyryguje się najlepszymi orkiestrami europejskimi. Oglądamy Joanę Mallwitz na przestrzeni dwóch przełomowych lat, kiedy pojawia się na świecie jej synek, a kariera zdecydowanie przyspiesza.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami!

WARTO_ZOBACZYĆ

11:00, Kino Pod Baranami, “Tylko dzień i noc”, reż.. Grzegorz Brzozowski
12:00, Kino Paradox, Operacja mumia“, reż. Grethe Bøe-Waal
13:00, Kino Pod Baranami, “Kuba”, reż. Marcin Strauchold
14:00, Kino Agrafka, “Granice Europy”, reż. Apolena Rychlíková
14:00, Kino ASP, Gdy powieje harmattan”, reż. Edyta Wróblewska
14:30, Kino Pod Baranami, Omar i Cedric”, reż. Nicolas Jack Davies
16:00, Kino Agrafka, Zbyt blisko”, reż. Botond Püsök (+Q&A)
16:00, Kino Kijów, “Czeski film”, reż. Justyna Gawełko, Tomer Slutzky
17:00, Kino Pod Baranami, Życie pozagrobowe ojca Arseniego”, reż. Alexandru Solomon
18:15, Kino Agrafka, “Odległość”, reż. Matej Bobrik (+Q&A)
19:30, Kino Sfinks, “Wszystko ma żyć”, reż. Tetiana Dorodnitsyna, Andrii Lytvynenko
20:30, Kino Kijów, “Purga”, reż. Gintarė Valevičiūtė Brazauskienė, Antanas Skučas | “Uśmiech Gruzji”, reż. Luka Beradze (+Q&A)
20:45, Kino Agrafka, “Via Dolorosa”, reż. Rachel Gutgarts | “Zbieracz butelek”, reż. Nemanja Vojinović

ZOBACZ_CAŁY_PROGRAM
ZOBACZ_FESTIWALOWE_ZWIASTUNY

Na stronie festiwalu znajdziecie listę wszystkich spotkań i Q&A.

Na naszej stronie jest również mapa najważniejszych miejsc festiwalowych oraz lista partnerskich kawiarni i restauracji. Przypominamy o możliwości uzyskania zniżki z Akredytacją, należy ją okazać przed złożeniem zamówienia.
Do dzielenia się wrażeniami zapraszamy na naszą facebookową grupę.

Przypominamy o możliwości głosowania na najlepsze filmy. W plebiscycie biorą udział wszystkie filmy zakwalifikowane do konkursów 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Zachęcamy do pobierania biletów zerowych przed seansami. Bezpłatne bilety pobierać można na stronie po zalogowaniu się do My KFF. Wystarczy wejść do zakładki „Program” i korzystając z filtrów wyszukać interesujący nas film. Bezpłatne bilety można również odbierać w kasach kin po okazaniu akredytacji najpóźniej 15  minut przed rozpoczęciem seansu.

Program seansów i wydarzeń towarzyszących | Program wydarzeń KFF Industry.

Aktualności

33 z 1102