Drogie Osoby! Znamy już laureatki i laureatów 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Jeżeli jesteście ciekawi i ciekawe uzasadnień jurorskich, uhonorowane najważniejszymi nagrodami filmy będzie można zobaczyć już jutro w ASP (Plac Matejki 13) od godziny 12:00. Poniżej mała ściąga pełnego programu jutrzejszych pokazów.
Tymczasem, chcemy Wam wszystkim podziękować za ten przepiękny tydzień, pełen radości i wzruszeń. Mamy nadzieję, że widzimy się za rok przy okazji 65. edycji!
NAJWAŻNIEJSZE_WYDARZENIA_DNIA
Złoty Lajkonik – Konkurs Polski.
“Drzewa milczą”, reż. Agnieszka Zwiefka (Kino ASP, godz. 12:00)
Runa, 16-letnia Kurdyjka, uciekła z Iraku przed atakami ISIS i wraz z rodziną utknęła na polsko-białoruskiej granicy. W końcu udało jej się dotrzeć do Polski, musiała jednak dorosnąć w przyspieszonym tempie. Poznajemy ją bliżej za sprawą animowanych rysunków jej autorstwa.
Złoty Smok – Konkurs krótkometrażowy.
“Wydra”, reż. Akihito Izuhara (Kino ASP, godz. 14:00)
Puste miasteczko, młoda dziewczyna i wydra rzeczna – to nie jest jednak opowieść o wielkiej przyjaźni człowieka i zwierzęcia. Bohaterowie próbują nawiązać ze sobą kontakt, ale są dla siebie zupełnie obcy. Kontemplacyjna animacja, dla której punktem wyjścia jest wyginięcie w Japonii wydry rzecznej.
Srebrny Róg – Konkurs Dokumentalny.
“Rok z życia kraju”, reż. TOMASZ WOLSKI (KINO ASP, godz, 14:00)
Stan wojenny, wprowadzony w Polsce 13 grudnia 1981 roku, wymierzony był w ruch „Solidarność”, ale miał też inne oblicza. Korzystając wyłącznie z materiałów archiwalnych, film zagląda za kulisy tamtych wydarzeń. Podważa zmitologizowany obraz polskiego społeczeństwa jako ofiary systemu.
Złoty Róg – Konkurs Dokumentalny.
“O karawanie i psach”, reż. Askold Kurov, Anonymous 1 (Kino ASP, godz. 16:00)
W Rosji ci, którzy głoszą prawdę, uznawani są agentów obcego wywiadu. Na przykład dziennikarze „Nowej Gaziety”, która pół roku przed inwazją na Ukrainę otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Tylko jak ocalić ten niezależny głos w warunkach jeszcze większego przykręcania śruby?
Złoty Hejnał – Konkurs DocFilmMusic
“Tako rzecze Peaches”, reż. Philipp Fussenegger, Judy Landkammer
Performerka, prowokatorka, kobieta petarda – w szóstej dekadzie życia Peaches nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie: tournee z okazji dwudziestolecia albumu „Teaches of Peaches” było eksplozją kreatywności. Dla twórców filmu to okazja, by poznać bliżej tę wywrotową artystkę, ikonę feminizmu i kultury queerowej. Seans 18+
Złoty Lajkonik – Konkurs Polski.
“Innego końca nie będzie”, reż. Piotr Milczarek (Kino ASP, 20:00)
Przygnębiająca wizja, w której koniec świata, nie jest spektakularny, może przyjść niepostrzeżenie. Winnym klęski jest człowiek – jego głupota, pycha, bezmyślność, brak empatii i nieodpowiedzialność. Satyra w pięciu aktach na współczesne społeczeństwo, która z poczuciem humoru obnaża ludzkie wady i słabości.
“Comme Des Cowboys”, reż. Julia Sadowska (ASP, godz. 20:00)
Czy młodzieńcza miłość zakończona rozstaniem może rozkwitnąć na nowo po latach? Drogi Julity i Stacy rozeszły się, ale teraz dziewczyny ponownie spotykają się w stadninie, w której Julita pracuje razem z matką. Stacy przyjeżdża na ważne zawody. Zauroczenie powraca, ale czy warto dla niego rozszarpywać stare rany?
“Zupa z tygrysa”, reż. Kacper Świtalski (Kino ASP, godz. 20:00)
Zderzenie szarej komunistycznej rzeczywistości z amerykańskim snem. Nostalgiczna historia spawacza Stasia, który w latach 70. wyjechał z Polski, żeby podjąć pracę w największym i najstarszym obwoźnym cyrku na świecie.
Od 31 maja do 16 czerwca można oglądać festiwalowe filmy w ramach KFF VOD. Możecie zobaczyć aż 91 dzieł.
Na stronie festiwalu znajdziecie listę wszystkich spotkań i Q&A.
Na naszej stronie jest również mapa najważniejszych miejsc festiwalowych oraz lista partnerskich kawiarni i restauracji. Przypominamy o możliwości uzyskania zniżki z Akredytacją, należy ją okazać przed złożeniem zamówienia.
Do dzielenia się wrażeniami zapraszamy na naszą facebookową grupę.
Przypominamy o możliwości głosowania na najlepsze filmy. W plebiscycie biorą udział wszystkie filmy zakwalifikowane do konkursów 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Zachęcamy do pobierania biletów zerowych przed seansami. Bezpłatne bilety pobierać można na stronie po zalogowaniu się do My KFF. Wystarczy wejść do zakładki „Program” i korzystając z filtrów wyszukać interesujący nas film. Bezpłatne bilety można również odbierać w kasach kin po okazaniu akredytacji najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem seansu.
Program seansów i wydarzeń towarzyszących | Program wydarzeń KFF Industry.