Kino dla młodego widza

Festiwal Dzieciom to coroczna sekcja filmowa przygotowana z myślą o najmłodszych widzach.

Festiwal Dzieciom to coroczna sekcja filmowa przygotowana z myślą o najmłodszych widzach. 
Zapraszamy szkoły, zorganizowane grupy, jak również rodziców z dziećmi.

W tym roku proponujemy:

Dla grupy wiekowej 6-10:
spotkanie z przedstawicielem British Council w Krakowie oraz projekcję brytyjskich animacji i krótkich fabuł przygotowaną wspólnie z Festiwalem Filmów Krótkometrażowych Encounters z Bristolu. Pokazy mają na celu zapoznanie dzieci z językiem angielskim. Pokazy bezpłatne

Środa, 25.05.2011, godz. 8.30, kino Mikro (rezerwacje: 12 634 28 97)

W programie:
Kiedy kura zjada pszczołę (reż. Tim Frost, anim., 30”)
Bardzo krótka historia o kurze, która zjada pszczołę. Niekoniecznie naukowo potwierdzona…
Uratuj nasz boczek (reż. Tristan Goligher, anim., 14’)
Hodowca świń, Denis znalazł się w trudnej sytuacji. Całą swoją przyszłość pokłada w jednej śwince, która mu została, oraz wątpliwym planie skrzyżowania jej z robakiem…
Środowisko (reż. Padraic Whyte, anim., 5’)
W filmie myśli dzieci znalazły się w ruchliwym świecie animacji. Wypowiadają one swoje poglądy na każdy temat, począwszy od latających samochodów, a skończywszy na zagubionych pingwinach.
Wskoczyć, czy nie wskoczyć? (reż. James Bolton, fab., 7’)
Czy mała dziewczynka może pokonać strach przed skokiem do wody?
A-Z (reż. Sally Arthur, anim., 3’)
Świat Arthura Coxa.
Koń, czy kot (reż. Nathan Ng, Stephen Scott-Hayward, Wonky, anim., 3’)
Króciutki żart muzyczny o zwariowanym koniu.
Jak zniszczyć świat: śmieci (reż. Pete Bishop, anim. 2’)
Przekorna historyjka o przesłaniu ekologicznym: skąd się biorą śmieci i co się stanie z Ziemią za jakiś czas… Ku przestrodze.
Jak zniszczyć świat: transport (reż. Pete Bishop, anim. 2’)
Film o tym, jak transport wpływa na nasze środowisko.
Sznurek do serca (reż.: Rhiannon Evans, anim., 3’)
Miłosne perypetie sznurkowych ludzików połączonych czerwoną niteczką
Pułapka na palce (reż.  Julia Mclean, anim., 3’)
Wilsonowi jest odrzucić pokusę. Wyjmuje z pudełka „pułapkę” na palce – i zaczynają się kłopoty.
Nasionko (reż.: Alice Wigley, anim., 2’)
Dwuminutowa animowana podróż przez cykl życia natury, śledząca zgryzoty skromnego nasionka jabłoni.
Potwory i króliki (reż. Nicky Lianos, fab., 11’)
Opowieść o potworach, spacerach po księżycu oraz o tym, co się dzieje z wymyślonym przyjacielem, kiedy zdobędziesz pierwszego prawdziwego.

 
Dla grupy wiekowej 6-10: najnowsze polskie animacje dla dzieci w ramach projektu Polskie Kino Młodego Widza koordynowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Przed projekcją – spotkanie z przedstawicielem UNICEF. Pokazy bezpłatne
Czwartek, 26.05.2011, godz. 8.30, kino Mikro (rezerwacje: 12 634 28 97)

W programie:
Kosmiczna lekcja (reż. Andrzej Piotr Morawski, anim., 20’)
Grupa ośmiolatków razem ze swoją klasą uczestniczy w wielkim sprzątaniu z okazji Dnia Ziemi i jednocześnie w konkursie ogłoszonym przez nauczycielkę. Niespodziewane spotkanie z przybyszami z obcej planety rozpoczyna ciąg wydarzeń, których koniec będzie dla dzieci miłym zaskoczeniem.
Szalony zegar (reż. Leszek Gałysz, anim., 12’)
Pewien król nakazał zbudowanie czarodziejskiego zegara, który przyspieszał czas gdy działo się źle, a zwalniał gdy czasy były szczęśliwe. W ten sposób poddani długo mogli pławić się w szczęściu, a nieszczęścia mijały im szybko. Do czasu. Zegar bowiem zyskał duszę i zaczarował całe królestwo. Księżniczka z pomocą przyjaciół postanowiła odzyskać królestwo.
Zielona kredka (reż. Jan Steliżuk, anim., 10’)
Przygody dziewczynki, magicznie przeniesionej w świat rysunku, który sama wykonała. Podróżuje ona razem z chomikiem i zieloną kredką. Mali podróżnicy cało wychodzą z przygód, które zdarzają im się podczas rejsu statkiem po morzu.

Film-niespodzianka

 
Dla gimnazjalistów: w ramach projektu Polskie Kino Młodego Widza zaprezentujemy najnowszy film Doroty Kędzierzawskiej Jutro będzie lepiej, który zdobył nagrodę na festiwalu filmowym w Berlinie w 2011 roku. Pokazy połączone będą ze spotkaniem z reżyserką oraz Arturem Reinhartem, autorem zdjęć i producentem.
Pokazy bezpłatne
Piątek, 27.05.2011, godz. 8.30, Kino Pod Baranami (rezerwacje: 12 423 07 68)
Piątek, 27.05.2011, godz. 11.30, Kino Pod Baranami (rezerwacje: 12 423 07 68)

Jutro będzie lepiej
(reż. Dorota Kędzierzawska, fab., 118’)
Historia trójki bezdomnych chłopców, mieszkających na dworcu kolejowym w jednym z rosyjskich miast. Dwaj bracia i ich kolega, któregoś dnia postanawiają uciec przez zieloną granicę do Polski. Wydaje im się, że czeka tam na nich lepsze życie – dom, szkoła oraz życzliwi ludzie.

Dla gimnazjalistów i licealistów
: regularny program festiwalu.

W godzinach porannych: pokazy konkursowe w Kijów.Centrum i w kinie Mikro, a wśród nich najlepsze filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły z całego świata ukazujące różnorodność problemów, mieszankę kultur, ciekawe osobowości. Cena biletu na pokazy do godz. 17.00: 5 zł

Po południu zapraszamy na cykle tematyczne, retrospektywy twórców, pokazy konkursowe. Cena biletu po godz. 17.00: 10 zł

Kijów.Centrum, Mikro, Kino Pod Baranami, Centrum Kinowe ARS (rezerwacje biletów w kinach)
 
 
Dla rodziców z dziećmi: w sobotnie i niedzielne przedpołudnia zapraszamy na poranki z atrakcyjnym programem filmów prezentowanych podczas Repliki Festiwalu Filmów Dziecięcych GALICJA 2010. Do obejrzenia będąfilmy z całego świata poruszające rozmaite tematy zilustrowane różnymi technikami filmowymi. Pokazy bezpłatne
 
W programie:
Sobota, 28.05.2011, godz. 9.00, kino Mikro (rezerwacje: 12 634 28 97)
Chłopiec i pingwin (reż. Philip Huntanim, 24’)
Magiczna opowieść o samotności i przyjaźni. Pewnego dnia do drzwi domu, w którym mieszka mały chłopiec puka… pingwin. Chłopiec postanawia odprowadzić go do domu, nawet jeśli ma się to wiązać z pełną niebezpieczeństw podróżą na biegun południowy! Film pokazywany na ponad stu festiwalach, gdzie zdobył kilkadziesiąt nagród i wyróżnień.
Piraci z placu zabaw (reż. Stephan Schomerus, anim., 17’)
Piraci na placu zabaw to opowieść o tym, jak trudno jest się czasem pożegnać. Konstantyn przeprowadza się z rodzicami do innego miasta i szuka sposobu jak powiedzieć o tym swoim kumplom-piratom.
Jagodowy wąż (reż. Matchew Sanger, fab., 12’)
Jagodowy Wąż to opowieść o dziewczynce i jej wężu, problemach samotnego ojca i próbie uporania się ze stratą. Przede wszystkim jednak, jest to film o miłości, która pokonuje wszelkie przeciwności.
Dracula 4D (reż.Benjamin Smith, anim., 10’)
Chłopiec wraz z ojcem podczas wspólnej podróży gubią drogę. Przez przypadek trafiają do starego zamku. Okazuje się jednak, że zamek nie jest opuszczony – zamieszkuje go hrabia Dracula…
Mobile (reż. Verana Fels, anim., 7’)
Uroczaanimowana opowieść o potrzebie posiadania przyjaciół w życiu.
 
Niedziela, 29.05.2011, godz. 9.00, kino Mikro (rezerwacje: 12 634 28 97)
Rudi, wyścigowa świnka (reż. Woefgang Gross, fab., 30’)
Niemiecka rodzina adoptuje uroczego prosiaka, nieświadoma tego jak bardzo zmieni on ich życie. Szczególnie kiedy odkryją jak szybko ich mały przyjaciel potrafi biegać.
Podwieczorek (reż. Bruno Vaussenat, fab., 16’)
9-letni chłopiec zostaje odesłany do domu, ponieważ bił się w szkole z kolegą. Jego ojciec prosi dziadka, aby zaopiekował się nim. Ten postanawia nauczyć wnuka, jak walczyć z samym sobą, decyduje się również powierzyć mu skrywaną przez lata rodzinną tajemnicę…
Biuro rzeczy znalezionych (Reż. Andrew Ruhemann, anim., 15’)
Chłopiec znajduje na plaży niezwykłe zwierzątko. Usiłuje odszukać jego właściciela. Kiedy mu się to nie udaje stara się znaleźć dla niej jak najlepszy dom. Oskar za najlepszą krótkometrażową animację w 2010 r. 
Kategoria: News.

Aktualności

982 z 1098