Rusza nabór na ósmą edycję marketu koprodukcyjnego CEDOC MARKET organizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego we współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym. Zgłaszać się mogą producenci filmów dokumentalnych z całego świata, którzy pragną rozpocząć współpracę z zagranicznymi partnerami. Market odbędzie się w ramach KFF Industry w czerwcu, a zgłoszenia przyjmowane są do końca marca.
CEDOC MARKET (Central European Documentary Coproduction Market) podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest jedyną w Polsce platformą koprodukcyjną skierowaną do producentów filmów dokumentalnych poszukujących partnerów polskich i zagranicznych. Organizowane od 2015 roku wydarzenie skupia się przede wszystkim na budowaniu kreatywnej współpracy między producentami oraz twórcami z całej Europy. Market jest częścią DOC LAB POLAND i odbywa się w ramach KFF Industry. W czasie wydarzenia można nawiązać współpracę z zagranicznymi partnerami, skonsultować projekt z ekspertami światowej klasy, zaprezentować go międzynarodowej branży filmowej oraz zapoznać się z projektami filmów dokumentalnych z różnych stron świata. W odróżnieniu od głównego programu DOC LAB POLAND, na CEDOC Market odbywają się tylko spotkania indywidualne i konsultacje z ekspertami, nie ma natomiast publicznych pitchingów i warsztatów. Program kierowany jest do producentów, obecność reżyserów jest opcjonalna. Dodatkowe informacje na: www.doclab.pl
W tym roku wydarzenie odbywa się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2023. Zgłosić mogą się na niego producenci mający projekt filmu dokumentalnego w fazie rozwoju lub na wczesnym etapie produkcji. Udział w markecie to szansa spotkania z potencjalnymi koproducentami a także zdobycia partnerów w postaci agentów sprzedaży, dystrybutorów czy funduszy filmowych. Nabór potrwa do 31 marca 2023.
Akceptujemy projekty dokumentalne o długości powyżej 50 minut oraz serie dokumentalne – w fazie rozwoju lub na wczesnym etapie produkcji. Udział w markecie dla wyselekcjonowanych projektów to koszt 400 zł +VAT. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca, jednak zachęcamy do zgłoszeń do 17 marca 2023 – wówczas opłata wyniesie 200 zł +VAT.
Wszystkim uczestnikom marketu (producentom i opcjonalnie reżyserom) oferujemy akredytację KFF Industry umożliwiającą wzięcie udziału we wszystkich wydarzeniach branżowych festiwalu oraz upoważniająca do wstępu na seanse w oficjalnym programie KFF. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji wraz z regulaminem CEDOC Market.
Specyfiką CEDOC Market są spotkania toczące się dwutorowo.
Z jednej strony producenci, tak jak na większości marketów, spotykają się reprezentantami funduszy filmowych, programów szkoleniowych, agentami sprzedaży, czy nadawcami telewizyjnymi. Poprzednie edycje wydarzenia zgromadziły ponad 60 przedstawicieli branży filmowej z całego świata. W zeszłym roku byli to przedstawiciele m.in. HBO Europe, Al Jazeera Documentary Channel, ARTE, YLE, Sarajevo Film Festival, Scottish Documentary Institute, DOK. Leipzig, Baltic Sea Forum, Visions du Reel, Docs Barcelona Industry, Cat’n’docs, Syndicado i Taskovski Films.
Z drugiej strony, producenci spotykając się między sobą prezentują sobie nawzajem swoje projekty – w ten sposób każdy producent występuje w podwójnej roli W poprzednich edycjach w markecie wzięły udział czołowe europejskie firmy produkcyjne, takie jak jak m.in. Silver Frame (Polska), nutprodukcia (Słowacja), Neue Celluloid Fabrik (Niemcy), Artline Films (Francja), Kundschafter Filmproduktion (Niemcy), Inselfilm (Niemcy) Momento Films (Szwecja), Tondovsky Films (Niemcy), House of Real (Dania), Tuffi Films (Finlandia), Vernes (Czechy), Virc Studio (Słowenia), Lukimedia (Hiszpania), Speak Easy Project (Węgry), Elemag Pictures (Niemcy), Arena (Kosowo), Marx Film (Estonia), Kijora Film (Polska), Aurora Film (Norwegia), Haka Films (Polska), Centrala (Polska), Einbahnstrasse Productions (Niemcy).
Na dotychczasowych edycjach CEDOC MARKET prezentowano takie polskie produkcje jak m.in. „Pociągi” Macieja Drygasa, „Newborn” Lidii Dudy, „Wika!” Agnieszki Zwiefki, „Diagnoza” Ewy Podgórskiej, „Pollywood” Pawła Ferdka, „Wieś pływających krów” Katarzyny Trzaski, „Zwyczajny kraj” Tomasza Wolskiego, „Opera o Polsce” Piotra Stasika i „Ostatnia wyprawa” Elizy Kubarskiej.
W tym roku na Krakowskim Festiwalu Filmowym odbędzie się Focus na Hiszpanię, podczas którego zarówno na wydarzeniach festiwalowych, jak i Industry spotkać się będzie można z delegacją hiszpańskich producentów i innych przedstawicieli branży filmowej.
Od tego roku partnerem CEDOC Market jest CANAL+.
Wszystkie pytania prosimy kierować pod adres: [email protected].