Projekt „Ostatni przystanek: Księżyc” laureatem nagrody Sound Mind

W tym roku w pitchingu projektów filmów animowanych Animated in Poland po raz pierwszy przyznano nagrodę w postaci bonu na 10 dni post-produkcji dźwięku do filmu, ufundowaną przez studio Sound Mind. Nagrodę zdobyła polsko-litewska koprodukcja: projekt „Ostatni przystanek: Księżyc” w reżyserii Birute Sodeikaite, produkowany przez Likaon, ART SHOT i Narodowy Instytut Audiowizualny.

 

Projekt jest wspólną produkcją polskiej firmy Likaon, litewskiej ART SHOT i Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Fundatorem nagrody i partnerem Animated in Poland jest prowadzone przez Michała Fojcika studio Sound Mind.

„Ostatni przystanek: Księżyc” to historia dziewczyny, która przy pomocy wyobraźni i wyimaginowanych przyjaciół próbuje sobie poradzić z chorobą. Wizualizując chorobę jako Lwa, a siebie jako Jednorożca, przechodzi przez różne stadia jej akceptacji. Film realizowany jest w technice lalkowego stop motion, a planowana data jego ukończenia to czerwiec 2017.

 

Sound Mind to studio postprodukcji dźwięku, założone przez Michała Fojcika MPSE dźwiękowca z kilkunastoletnim stażem. Michał Fojcik jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia Motion Picture Sound Editors, oraz Polskiej oraz Europejskiej Akademii Filmowej. Jest autorem dźwięku do ponad 60 filmów fabularnych, animowanych i dokumentalnych m. in. Sztuka Kochania, Bogowie, Czerwony Pająk, 21xNY, Loving Vincent, Ziegenort, Do serca Twego, Lato 2014, XOXO Pocałunki i uściski. Pracował również przy produkcjach międzynarodowych Arbitrage (USA), Bhaag Milkha Bhaag (Indie), Balcanic I. Caine (Rumunia). W roku 2015 był nominowany do nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły w kategorii Najlepszy Dźwięk za film Bogowie. Ma na swoim koncie również udźwiękowienie kilku tysięcy reklam, produkcję dźwięku do radia, tv, multimediów oraz wielu ekspozycji muzealnych.

 

Pitching Animated in Poland odbył się w tym roku już po raz piąty. Pierwsza edycja pitchingu miała miejsce w maju 2013 roku podczas 53. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego we współpracy z magazynem „Shortcut”. W ramach ubiegłorocznej edycji wydarzenia zaprezentowano m.in. film „Bernard” Anny Oparkowskiej, czy „Ślady ulotne” Agnieszki Waszczeniuk, które zostały zrealizowane i pokazywane są na międzynarodowych festiwalach.

Kategoria: News.

Aktualności

504 z 1098