DOC LAB POLAND – rusza nabór na edycję 2016

  • Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego wraz z Krakowskim Festiwalem Filmowym i Partnerami ogłaszają nabór projektów dokumentalnych na DOC LAB POLAND. Zgłoszenia do 26 lutego.

  • DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla dokumentalistów, pracujących nad projektami z międzynarodowym potencjałem. Program składa się z warsztatów, indywidualnych konsultacji i dyskusji w grupach. Jego celem jest pomoc przy nawiązaniu koprodukcji oraz wsparcie dystrybucji i szans festiwalowych realizowanych filmów. Na dwa odrębne komponenty: START lub GO można zgłaszać projekty w dwóch różnych fazach produkcji: w developmencie albo w montażu. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (29 maja – 5 czerwca).  

  • DOC LAB START – to komponent dla projektów filmowych w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć (udział biorą: reżyser i producent lub sam reżyser, jeśli nie ma jeszcze producenta). W jego skład wchodzą:

  • Rozwój projektu: konsultacje merytoryczne (ewolucja tematu i dramaturgii, wybór bohaterów i sposobu narracji) oraz producenckie (tworzenie budżetu i planu finansowania), a także opracowanie koncepcji prezentacji projektu, poszukiwanie partnerów do produkcji i finansowania. 

  • Trzy intensywne sesje: kwiecień, czerwiec i październik. Udział w pitchingu DOCS TO START! na Krakowskim Festiwalu Filmowym i indywidualne spotkania z producentami, instytucjami wspierającymi produkcję filmową, funduszami filmowymi, telewizjami etc. z Polski i zagranicy. 

  • DOC LAB GO! – to komponent dla filmów w fazie montażu i przygotowanych pierwszych wersji montażowych (udział biorą: reżyser i producent, a w pierwszej sesji ewentualnie także montażysta). W jego skład wchodzą:

  • Opracowanie strategii komunikacji, promocji i dystrybucji filmu, przygotowanie pakietów promocyjnych, konsultacje z dystrybutorami i agentami sprzedaży. Konsultacje wersji montażowych z wybitnymi montażystami i reżyserami. Opracowanie strategii festiwalowej.

  • Trzy intensywne sesje: kwiecień, czerwiec i październik. Udział w pitchingu DOCS TO GO! na Krakowskim Festiwalu Filmowym i indywidualne spotkania z selekcjonerami najważniejszych światowych festiwali oraz dystrybutorami, agentami sprzedaży, telewizyjnymi redaktorami zamawiającymi – poszukiwanie partnerów dystrybucyjnych. 

  • EDYCJA 2016

  • Prezentacja i market koprodukcyjny DOCS TO START! podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie kluczowym wydarzeniem DOC LAB START. Wśród osób zaproszonych na prezentację i market znajdą się: producenci z Polski (dla zespołów szukających producenta wiodącego lub koproducenta), producenci z zagranicy (dla zespołów szukających wsparcia finansowego za granicą), regionalne fundusze filmowe, przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, portale crowdfundingowe (Wspieram kulturę, Polak potrafi), TVP, HBO, IAM, NCK, NINA, przedstawiciele zagranicznych marketów koprodukcyjnych (Amsterdam, Lipsk, Toronto, Jihlava, Sheffield i inne), eksperci (EDN, Tribeca). Dla najlepszych projektów przewidziane są nagrody.

  • Prezentacja projektów w późnej fazie realizacji DOCS TO GO! jest organizowana od 2012 roku przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Krakowską Fundację Filmową, a od 2015 we współpracy z DOC LAB POLAND. W jej ramach oraz podczas powiązanego z nim marketu dystrybucyjnego uczestnicy DOCS TO GO! będą mieli szansę zaprezentowania swoich filmów dystrybutorom i agentom sprzedaży, przedstawicielom telewizji, selekcjonerom najważniejszych festiwali filmowych, przedstawicielom platform VOD, m.in IDFA, DOK Leipzig, Hot Docs, Berlinale, Vision du reel, Autlook Film Sales, Deckert Distribution, Wide Management, First Hand Films, Doc Alliance Films. 

  • ZGŁOSZENIA 2016

  • Zgłoszenia na DOC LAB POLAND 2016 są otwarte dla filmowców mających już za sobą pierwsze zrealizowane produkcje. Organizatorzy stawiają na dokument z autorskim i kreacyjnym podejściem – nie tylko społeczny, ale również historyczny, biograficzny, sportowy czy muzyczny. Zapraszają projekty, w których istotny jest autorski punkt widzenia, interpretacja rzeczywistości, twórcze podejście. Preferowane są filmy pełnometrażowe lub godzinne (52 min). W przypadku projektów 30-52 minutowych, wymagany jest najpierw kontakt mailowy z organizatorami. Filmy muszą mieć potencjał międzynarodowy (koprodukcyjny lub dystrybucyjny). 

  • Regulamin i szczegóły na www.doclab.pl 

  • Termin zgłaszania aplikacji: 26 lutego 2016, do godz. 23:59

  • Aplikowanie na program jest bezpłatne.

  • Opłaty: 800 zł za osobę (catering na zajęciach, wyżywienie oraz zakwaterowanie podczas sesji krakowskiej); płatne po zaakceptowaniu projektu. Możliwe są stypendia. 

  • UWAGA! Wcześniejsze zgłoszenie to zniżka w opłatach! 650 zł za osobę (dla zgłoszeń do 15 lutego)

  • Wymagana znajomość języka angielskiego oraz pełne uczestnictwo we wszystkich sesjach.

  • Wypełnione formularze zgłoszeniowe (do pobrania TUTAJ ) wraz z wymaganymi załącznikami należy przysłać mailem na adres [email protected], w temacie wpisując: TYTUŁ PROJEKTU – DOC LAB START lub DOC LAB GO (w zależności od wybranego komponentu). 

  • Organizatorem największego polskiego programu dla dokumentalistów DOC LAB POLAND jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, a partnerem strategicznym – Krakowski Festiwal Filmowy. Program jest wspierany przez DOK Leipzig – najważniejszy niemiecki festiwal filmów dokumentalnych, EDN – European Documentary Network oraz IDF – Institute of Documentary Film. Partnerami-współorganizatorami są: Culture.pl, HBO Europe, Creative Europe Desk Polska, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazovia-Warsaw Film Commission, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission i Kancelaria MKZ Partnerzy, a partnerami: Film Commission Poland i Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Patronami medialnymi są: Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl, Film Pro, Film & TV Kamera, Tygodnik Powszechny, TVP Kultura i Warszawski Serwis Kulturalny. 

Kategoria: News.

Aktualności

623 z 1098