Film bez prądu. “Plan Petera” w kinach studyjnych

Czy można nakręcić film bez użycia nowoczesnego sprzętu? Jak nagrać dźwięk czy obraz nie wytwarzając przy tym fal elektromagnetycznych? Twórcy dokumentu “Plan Petera” nie mieli wyboru, aby podążać za swoim wyjątkowym bohaterem, musieli zrealizować film w sposób ekstremalnie analogowy. Efekty można było zobaczyć premierowo na 64. Krakowskim Festiwalu Filmowym, a już od 19 września w wybranych kinach w ramach projektu “Najlepsze polskie dokumenty w kinach studyjnych”.

Trudno uwierzyć, że jakikolwiek kontakt z elektrycznością, włączając w to telefon komórkowy, powoduje ból. Historia mężczyzny cierpiącego na ciężki przypadek zespołu nadwrażliwości elektromagnetycznej. Nie mogąc dłużej żyć w naszym spętanym falą elektromagnetyczną świecie, ucieka z rodzinnego miasta, zrywając więzi z rodziną i społeczeństwem. Podczas wędrówki w coraz głębszą dzicz, szukając bezpiecznego miejsca do życia, staje się wyrzutkiem, żyjącym na obrzeżach naszej cywilizacji.

Dokument Grzegorza Packa w ramach projektu “Najlepsze polskie dokumenty w kinach studyjnych” będzie można zobaczyć w dziewięciu kinach w całej Polsce. Pierwszy z pokazów “Planu Petera” odbędzie się 19 września o 18:00 w krakowskim Kinie Pod Baranami, a kolejne będą miały miejsce dzień po dniu w warszawskim kinie Atlantic, katowickim Światowidzie, łódzkim Charlie, szczecińskim Zamku, krakowskich Mikro, KIKA, Paradox oraz Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej. Po pierwszym i drugim pokazie odbędą się spotkania z reżyserem filmu.

Harmonogram projekcji:

  • Kino Pod Baranami w Krakowie, 19 września, 18:00 SPOTKANIE Z REŻYSEREM
  • Kino Atlantic w Warszawie, 20 września, 18:00 SPOTKANIE Z REŻYSEREM
  • Kino Mikro w Krakowie, 21 września
  • Kino Charlie w Łodzi, 22 września, 18:00
  • Kino Paradox w Krakowie, 23 września, 19:00
  • Centrum Kultury i Filmu im. B. Wildera w Suchej Beskidzkiej, 24 września, 18:00
  • Kino Kika w Krakowie, 25 września, 18:30
  • Kino Światowid w Katowicach, 26 września, 18:00
  • Kino Zamek w Szczecinie, 27 września, 17:00

Zwiastun projektu można zobaczyć tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Partnerami lokalnymi projektu są Hard Rock Cafe, Wine Garage, Alchemia oraz Alchemia od Kuchni.

Bilety będą dostępne w wirtualnych i stacjonarnych kasach kin.

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach, a także kwalifikuje do nagród BAFTA.

65. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 25 maja do 1 czerwca 2025 roku oraz od 30 maja do 15 czerwca online na KFF VOD.

Kategoria: News.

Aktualności

18 z 1103