KFF Industry: nabór projektów na CEDOC MARKET

Rusza nabór na kolejną edycję marketu koprodukcyjnego odbywającego się w ramach KFF Industry podczas 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Od tego roku wydarzenie będzie odbywało się pod nową nazwą, CEDOC MARKET (Central European Documentary Market). Nabór potrwa do 15 kwietnia, zaś tegoroczny market odbędzie się – jak całe KFF Industry – online w dniach 3-5 czerwca.

CEDOC MARKET (Central European Documentary Market), dotychczas organizowany pod nazwą DOC LAB POLAND Co-Production Market, jest jedyną w Polsce platformą koprodukcyjną skierowaną do producentów filmów dokumentalnych poszukujących partnerów polskich i zagranicznych. Organizowane od 2015 roku wydarzenie skupia się przede wszystkim na budowaniu kreatywnej współpracy między producentami oraz twórcami z całej Europy.

CEDOC MARKET jest skierowany do producentów projektów dokumentalnych w fazie rozwoju lub na wczesnym etapie produkcji. Na wydarzenie można aplikować także bez projektu, wówczas pod uwagę będzie brane doświadczenie producenta w koprodukcjach międzynarodowych. Udział w CEDOC MARKET jest bezpłatny. Uczestnicy marketu (producenci, i opcjonalnie reżyserzy) otrzymują akredytację Industry umożliwiającą wzięcie udziału we wszystkich wydarzeniach branżowych festiwalu oraz dostęp do seansów online w oficjalnym programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego. 

Formularz zgłoszeniowy
Informacje o warunkach naboru

Od tego roku menedżerką marketu została Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska, która od lat z powodzeniem wspiera polskich dokumentalistów opracowując strategie marketingowe i festiwalowe, prowadząc kampanie promocyjne, także oscarowe, i wspierając producentów w doborze odpowiednich partnerów międzynarodowych.

CEDOC MARKET jest jedną inicjatyw organizowanych przez założoną w 2014 roku Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego, której głównym zadaniem jest wsparcie i promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów, produkcja filmów. Wśród działań fundacji są takie programy jak DOC LAB POLAND, największa w Polsce inicjatywa dla profesjonalnych dokumentalistów, łącząca konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży; DOC DEVELOPMENT, program intensywnego rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie i IMPAKT – programu dla producentów rozwijających projekty fabularne i dokumentalne. 

Kategoria: News.

Aktualności

359 z 1102