Rodzicielstwo

19 filmów
  • Abel

    reż. Dekel Berenson, Paul Wesley
    fab2024

    Wśród bezkresnych górskich przestrzeni życie toczy się własnym rytmem, ale złamane serce boli tak samo jak w każdym innym zakątku świata. 17-letni Abel nie spodziewa się, że tego właśnie dnia dziewczyna powie mu, żeby lepiej ze sobą nie rozmawiali. Wsparcie przyjdzie z najmniej spodziewanej przez nastolatka strony.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Abel
  • Abraham

    reż. Elnaz Ghaderpour, Reza Gamini
    fab2023

    Krótka, dramatyczna rozmowa. Mężczyzna stara się pozyskać informacje od wyraźnie przestraszonej kobiety. Gdzie jest? W jaskini. U jej wyjścia płonie ogień. Jak się tam znalazła? I przede wszystkim co się stało z Abrahamem? Nastoletni chłopiec zaginął. Nie ma go w domu. Są tylko spalone damskie ubrania...

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Abraham
  • Arcydzieło (The Masterpiece)

    reż. Álex Lora
    fab2024

    Leo i Diana, bogate małżeństwo, zabierają uszkodzony telewizor do punktu recyklingu. Spotykają tam Salifa i jego syna, dwóch złomiarzy. Diana prosi ich, by przyjechali do ich domu po więcej przedmiotów. Kiedy przyjeżdżają, Leo patrzy na nich z nieufnością, dopóki nie zobaczy, że złomiarze mają coś, czego on i Diana chcą.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Arcydzieło
  • Gdzie jest Alicja? (Alice On & Off)

    reż. Isabela Tent
    dok2024

    Przez 10 lat twórczyni filmu śledziła losy swojej bohaterki, która jako nastolatka urodziła dziecko w związku z dużo starszym mężczyzną. Film jest historią kolejnych zniknięć Alice – wrażliwej dziewczyny i artystki, desperacko poszukującej własnej drogi i uciekającej przed swoimi demonami.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Gdzie jest Alicja?
  • Kielich. O synach i córkach (The Chalice. Of Sons and Daughters)

    reż. Catalina Tesar, Dana Bunescu
    dok2022

    Grupa Romów w Transylwanii ma tradycję przekazywania kielicha, która przypomina tradycję rodzin arystokratycznych. Niepozorny artefakt może trafić tylko do męskich potomków klanów. Kłopoty z zajściem w ciążę czy urodzenie samych córek, prowadzą do konfliktów rodzinnych, a nawet grożą zakończeniem związku. Aby uniknąć tragedii, młode kobiety decydują się na aborcję selektywną.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Kielich. O synach i córkach
  • Koka

    reż. Aliaksandr Tsymbaliuk
    dok2024

    W krainie na wybrzeżu Morza Beringa, gdzie czas stanął w miejscu, ojciec i syn zarabiają na życie łowiąc ryby. Żyją w surowych, niemal ascetycznych warunkach, a rytm ich życia wyznaczają kolejne połowy.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Koka
    Nagrody:Nagroda Specjalna
  • Las (Forest)

    reż. Lidia Duda
    dok2024

    Asia i Marek mieszkają wraz z trójką dzieci w Puszczy Białowieskiej, tuż przy granicy z Białorusią. Zainstalowane w lesie kamery do tej pory służyły im do obserwacji zwierząt. Ale nocne nagrania pokazują, że w lesie pojawili się ludzie. Cała rodzina angażuje się w pomoc uchodźcom, mimo że nie mają żadnego wsparcia od państwa.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Las
  • Latające ręce (Flying Hands)

    reż. Marta Gómez, Paula Iglesias
    dok2023

    Mieszkająca w regionie Baltistan, Aniqa Bano rodzi głuchoniemą dziewczynkę, Narjis. Do tego czasu nie wiedziała, że dzieci z taką niepełnosprawnością są odrzucane przez swoje rodziny i nie otrzymują tożsamości ani imienia.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Latające ręce
  • Łódź podwodna (Submarine)

    reż. Oliwia Zakrzewska
    dok2024

    Oliwia przechodzi kryzys macierzyństwa. Jest młodą matką, samodzielnie wychowującą dwuletniego syna. Walcząc z depresją, usiłuje na różne sposoby szukać pomocy: w poradniach psychologicznych, w kościele, na Tinderze.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Łódź podwodna
  • Odległości (Distances)

    reż. Matej Bobrik
    dok2023

    Historia rodziny nepalskich imigrantów mieszkających w Polsce, którzy wierzą, że czeka ich tu lepsza przyszłość. Zmiana warunków życia doprowadza jednak do tego, że ich relacje wystawione są na ciężką próbę

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Odległości
  • Ojcze nasz (Holy Father)

    reż. Andrei Dăscălescu
    dok2020

    Pojawienie się na świecie dziecka prowokuje przyszłych rodziców do konfrontacji z własnymi bliskimi. Dla obojga nie jest to łatwe, bo pochodzą z rozbitych rodzin. Paula odbywa kilka zachowawczych rozmów online, ale jej partner, reżyser filmu, Andrei, postanawia udać się w podróż aż do klasztoru u podnóża góry Athos. To tam przed laty zamieszkał jego ojciec, dziś oddany wierze, mnich.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Ojcze nasz
  • Podręcznik dla rozwodników (Manual for a Divorce)

    reż. Peter Ghesquiere
    fab2023

    Rozwód to wcale nie taka skomplikowana sprawa, jak twierdzą dorośli. Wystarczy podzielić wszystko na dwie równe części i upewnić się, że byli partnerzy mieszkają od siebie wystarczająco daleko. Po sześciu latach rwania włosów z głowy, płaczu i rozpaczy będzie można wreszcie spokojnie porozmawiać.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Podręcznik dla rozwodników
  • Przez ciebie, po tobie (From You)

    reż. Jędrzej Gorski
    fab2024

    Co rodzice ukrywają przed swoimi dziećmi? Czego dzieci o swoich rodzicach nie chcą wiedzieć, nie dostrzegają, zaprzeczają? Spotkanie Adama i jego ojca Piotra każe obu mężczyznom skonfrontować się z nie zawsze przyjemnymi uczuciami i zarzutami. Czy odkrycie prawdy pozwoli obu inaczej spojrzeć na siebie nawzajem?

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Przez ciebie, po tobie
  • Wałęsa według Wałęsy (Wałęsa by Wałęsa)

    reż. Andrzej Fidyk
    dok2015

    Film przedstawia niesamowitą historię Lecha Wałęsy i jego żony Danuty. Opowieści o jednej z najbardziej znanych postaci polskiej polityki towarzyszą zaskakujące, dramatyczne, a często komiczne materiały archiwalne, które pozwalają ułożyć historię Wałęsy niemal w fabularny sposób.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Wałęsa według Wałęsy
  • Wypłacz mnie z piekła (Cry Me Through Hell)

    reż. Jae Yang
    fab2023

    Na lotniskach zazwyczaj panuje gwar, tłumy mijają się na ruchomych schodach. Ten port jest jednak inny. Nikt pana Wu nie ponagla, ba, pracownica linii lotniczych zagaja z nim życzliwą rozmowę o córce. Jeżeli wszystko jest w jak najlepszym porządku, dlaczego widz nabiera podejrzeń?

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Wypłacz mnie z piekła
  • W moich rękach (In My Hands)

    reż. Igor Kuna
    dok2024

    Młody, zdeterminowany mężczyzna, pomimo braku lewej ręki, dąży do bycia bohaterem jako strażak i ojciec. Film, choć pozbawiony dialogów, za pomocą obrazów i dźwięku ukazuje niezłomną siłę ludzkiego ducha i miłość, która nie zna granic.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu W moich rękach
  • Zadłużeni (Debtors)

    reż. Andrzej Danis
    dok2023

    W Polsce na dziesięciu dłużników zobowiązanych do płacenia alimentów tylko dwóch w pełni je płaci. Jakich usprawiedliwień używali ojcowie bohaterów, by wykpić się od płacenia? I czy da się zrobić cokolwiek, żeby tę sytuację w Polsce zmienić?

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Zadłużeni
  • Zbyt blisko (Too Close)

    reż. Botond Püsök
    dok2023

    Nie pił, pochodził z szanowanej rodziny i co niedzielę uczestniczył we mszy. Tylko Andrea i jej córka wiedziały, że mężczyzna pod swoją sympatyczną powierzchownością skrywa człowieka o niebezpiecznych skłonnościach. Kiedy trafił do więzienia, mieszkańcy transylwańskiej wsi, zamiast stanąć po stronie ciężarnej kobiety i jej dziecka, nie uwierzyli w jego winę.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Zbyt blisko
  • Ziemniaki (Potatoes)

    reż. Marcin Podolec
    anim2023

    Lista oczekiwań ojca względem syna, sprawia, że młody chłopak ciągle nie czuje się wystarczająco dobry. Sytuacja zmienia się kiedy sam zostaje rodzicem. Czy swojemu dziecku postawi poprzeczkę równie wysoko? Urocza animacja o rodzicielstwie, niezaspokojonych ambicjach i pozwoleniu sobie na popełnianie błędów.

    Więcej o tym filmie
    Kadr z filmu Ziemniaki